вторник, 4 ноября 2014 г.

Парні стосунки.«Формула кохання»


В мені... в тобі... багато різних літер,

Із них ми намагаємось любов сплести,
Ти кажеш, що марную я на вітер,
Своє життя, яке б могла тобі нести.


Навіщо ж тобі я, коли даремні в мені речі,

Як би ж ти зміг їх сам в собі знайти.
Ціную я закат, що падає під вечір,
У цьому так багато поетичної краси.


Я вірю, що колись віднайдеш в собі сили,

І станеш, як і я, шукати зміст в “дурні”.
А ні, так я сама, надівши окуляри,
Приміряю буття у цій твоїй душі.
(авт.)

      Парні стосунки. Ця тема стара як світ. Майже всі філософи світу висвітлювали її у своїх творах. Кожний з них мав свою особисту думку, але в одному вони були єдині: щастя у парних стосунках - це подорож довжиною у життя в одному човні, де нема місця егоїзму та ліні. В цьому ковчезі панує терпіння та великодушність, самопожертва та готовність швидко йти на компроміси, вміння прощати, поважати індивідуальність, підтримувати, та допомагати у спільному житті, щиро пишаючись досягненнями один одного, навіть, якщо сталося так, що один став найбільш успішнішим у житті ніж другий.
     Природа влаштована так, що у житті нічого так просто не дається. Все приходить поступово. Навіть навчання у школі діти проходять поетапно, повільно рухаючись до все більших висот, поки не опановують знаннями досконало. Так і партнерів одразу викроєних під ваш характер у природі не існує. Тому вкрай необхідно зрозуміти одну єдину річ: не треба намагатися одразу витесати свою ідеальну «Венеру Мілоську» (бо навіть вона не досконала; а, підійшовши ближче, можна побачити, що на ній повно усіляких тріщинок та сколів). Тому головне - навчитися любити людину з її недоліками, тому що й ви самі далеко не еталон людської краси. Ви теж можете здатися потворним, безтактним, тупим та з такими ж титулами, якими ви так щиро нагородили свого партнера. Треба зрозуміти, що це для вас він якийсь не такий, а хтось - буде в захваті від нього. Пам’ятайте про це!
    Частіш за все, люди не здатні побороти в собі егоїстичні якості, йдучи на поводі своєї завищеної самооцінки та пихи. Починають грати в сімейних диктаторів, погрожуючи: якщо ти не підстроїшся під мене — я піду геть! І хтось із подружжя, намагаючись відповідати лекалу своєї половинки, починає ламати себе до скелету. Та з часом він стає безликим, вицвілим, мов та міль, іноді розмахуючи від безпорадності та у знак протесту своїми тонесенькими крильцями. В кінець розтративши свої останні сили, поступово здається, що так нічого і не досягнув у своєму професійному та соціальному житті.
    Ментальна кастрація поступово перероблює людину в інертну істоту, бо їй на підсвідомому рівні вселили, що більше не треба боротися, треба лише бути слухняною овечкою, вже знайшовся у вашому житті той, хто голосніше за вас кричить, швидше ходить, та «краще знає».
      То як же себе поводити у цій ситуації людині, яка потрапила в таке енергетичне рабство? Розлучатися? Ламатися? Відрікатися від себе, стаючи тим, ким хочуть бачити? А якщо після болісної ломки ви вже інший? В сім'ї ніби то все наладилося, а ось друзі та батьки кричать, що ця кардинальна зміна скалічила вас до невпізнанності. Після цього ви починаєте тепер вже боротися з ними, та, в кінець, губите себе, - бо ніхто із них вже не в змозі дати вам правильної поради, як жити далі. І що, знову мінятися? Чи тікати куди очі глядять? А якщо ця боротьба нескінченна?..

Поради для тих, кого задавлює партнер своїм егом.

·   В тактичній манері заявити про своє невдоволення. Не бійтесь казати це щиро! Якщо вас не чують, зробити це ще раз, потім ще, якщо нічого не змінюється — тихо розлучитися.

·     Мінятися тільки в тому випадку, якщо ламають не ваші найкращі якості та звички (забороняють строїти кар’єру, бути тим, ким ви хотіли б бути та інші), а лише дурні.

·  Реально оцінюйте ситуацію та занадто не драматизуйте; без особистої пристрасті аналізуйте мотив тих або інших дій партнера (причинно-наслідковий зв'язок)

Порада для тих, хто сам давить.

·   Не каструйте свого партнера! Не каструйте свого партнера! Не каструйте свого партнера! Подумайте про те, що ганьба бути творцем безхребетної особи.

·   Прививайте свої звички тільки тому, хто їх сам розділяє, не приміряти «свій костюм» партнерові, він може не підійти йому за розміром, кольором та стилем.

·         Перестаньте думати тільки про своє задоволення.

Основні ознаки егоїста.

Гіпертрофована любов до себе.
Небажання йти на компроміси та поступки.
Нетерпимість.
Використання інших заради свого задоволення.
У розмові є центром уваги.
Переривання розмови іншої людини.
Неуважність до бажань інших.
Не прийняття критики, порад, відмови.
Нав’язування своїх планів іншим.
Мстивість.
Образливість.
Пиха.
Боягузтво.
Хвастливість.
Пліткування.
Не прийняття чужої точки зору.
Не прийняття того, що його звинувачують в егоїзмі.
Перекладання на інших свої невдачі.

А що каже Біблія про егоїзм?

Тимофею 3:1-5 «Знай же, що в останні дні прийдуть часи тяжкі. Ібо люди будуть самолюбиві, сребролюбиві, горді, батькам вони стануть непокірні, невдячні, нечистиві, недружелюбні, непримиримі, наклепники, нестримані, жорстокі, зрадники, наглі, напищенні, більш сластолюбиві, ніж боголюбиві, мають вид благочестя, але силу його відрікають. Від таких віддаляйся».Тимофею 4:3 «Ібо прийде час, коли здравого вчення приймати не стануть, але по своїм прихотям стануть обирати вчителів, які лестимуть слуху…»

Що біблія каже про любов?


«Любов довго терпить, милосердствує, любов не возвеличується, не гордиться, не безчинствує, не шукає свого, не дратується, не мислить злого, не радіє не правді, а сорадіє істині; все покриває, усьому вірить, на все надіється, все переносить. Любов ніколи не припиняється, коли пророчества припиняться, і язики замовкнуть, і знання упраздниться.» (1 Кор. 13:4−8)


Що казали великі мислителі про егоїзм?

Чи ти переможець, чи подолав ти себе самого, чи повелитель ти своїм почуттям, чи ти пан своїх чеснот? Питаю я тебе.
Чи у твоєму бажанні говорить звір та потреба
?

Фрідріх Ніцше «Так говорив Заратустра».


Егоїзм полягає не в тому, що людина живе так як вона хоче, а в тому, що вона примушує інших жити по своїм принципам.
Оскар Уайльд.


Знання та використання у повсякденному житті цих істин допоможе вам не тільки зберегти своє фізичне та психічне здоров'я, але і згодом зцементувати на все життя ваш союз у щасті та повазі.


Комментариев нет:

Отправить комментарий